Keringési rendszerünkben artériák – verőerek látják el a sejteket friss oxigénnel és tápanyagga, és vénák – visszerek biztosítják a salakanyagok elszállítását. Az artériákban a friss, oxigéndús vér áramlását a szív pumpáló ereje biztosítja. Ez az erő azonban nem elegendő a vénás vér felfelé – a végtagokból a szív felé áramoltatására. A vénás vér felfelé áramlását két további eszköz biztosítja. A láb izmainak összehúzódása és elernyedése, azaz az izompumpa kényszeríti a vénás vért az áramlásra, és a visszerekben található szelepecskék, a vénabillentyűk biztosítják, hogy a vér csak egy irányba, azaz felfelé áramolhasson.
Ha valamilyen okból a vénákban tágulat keletkezik, a billentyűk sérülhetnek, elszakadhatnak, nem zárnak rendesen, a vénás vér visszafelé áramolhat az adott szakaszon, pangás keletkezik, melynek következtében az érfalon érrög - trombus – jöhet létre, mely ha leválik és a véráramba kerül, trombózist vagy embóliát okozhat.
Mi az oka ennek a rendellenességnek?
Az okok közé tartozik az öröklött hajlam is. Ha Ön tudja, hogy családjában előfordult visszeresség, trombózis, vagy embólia, legyen elővigyázatos, olvassa el figyelmesen ezt a tájékoztatót, tanácsot kap a megelőzésre! A visszeresség további kiváltó oka lehet a mozgásszegény életmód, az álló- vagy ülő munka. Ha nem mozgunk eleget, az izompumpa nem tudja segíteni a vénás vér folyamatos áramlását. A sok ülésnél lábunk egész nap lóg, térdben behajlik, a térdhajlatnál a vénás áramlás korlátozva van.
Ugyancsak veszélyt jelent a túlsúly. A felesleges teher cipelése megterhelő a láb izmai és erei számára.
A vénás rendszer működését hormonális hatások is befolyásolják. Így a terhesség, illetve a fogamzásgátló tabletták szedése is megterhelheti. A terhességgel kapcsolatos problémákról a kismamák részére szóló oldalon találhat bővebb információt.
Hogyan észleljük a visszeresség kialakulását?
Az első figyelmeztető jelek igen korán jelentkezhetnek. Nem feltétlenül a kék, vastag erek, csomók megjelenése az első intő jel, az estére elnehezedő fáradt és gyakran túl forró láb, az enyhe zsibongás a lábszárban vagy bokatájon – az úgynevezett „nyugtalan láb”, vagy a gyakran jelentkező görcs, vagy fájdalom jóval korábban figyelmeztethet, hogy a vénás keringés nem működik tökéletesen.
Mi a teendő?
Amint ezeket a figyelmeztető jeleket észleli, haladéktalanul forduljon szakorvoshoz! Ma már hatékony módszerek állnak rendelkezésére a visszérproblémák kezelésére. Gyógyszeres, vagy kompressziós (rugalmas pólyával illetve gyógyharisnyával) kezeléssel az állapot jelentősen javítható.
ÖN IS KIVEHETI RÉSZÉT GYÓGYULÁSÁBAN!
MIÉRT SIGVARIS?
Miért ajánljuk Önnek a SIGVARIS harisnyákat?
- Rendkívüli anyagválaszték termékeinket természetes gumi, pamut vagy nagyon finom, selymes tapintású műszál alapanyagból gyártják.
- Nagy méretválaszték Minden termék 12 standard méretben áll rendelkezésre. Amennyiben ez a méret mégsem felel meg Önnek, lehetőség van mérték utáni gyártásra is.
- Színválaszték A műszálból készült termékek többsége több divatos színben is kapható.
- Extrák: a SIGVARIS harisnyák nem tükrözik a gyógyharisnyákról kialakult általános képet. Csipkés, szilikonos combfix, alakot is formáló harisnyanadrág, kismama harisnyanadrág teszik a termékeket naponta hordható, divatos, de mégis gyógyászatilag hatékony viseletté.
VÉNYRE IS? IGEN!
A SIGVARIS gyógyharisnyák vényre is kaphatóak. A vény felírására sebész, érsebész, belgyógyász, bőrgyógyász, nőgyógyász, reumatológus, ortopéd- szakorvos jogosult. A recepten az „Általános” jogcímet kell bejelölni. Végtagonként, félévenként 2 db harisnya írható fel.
További információk a vényre kapható gyógyharisnyák felírásával kapcsolatban orvosok számára elérhető ITT >>> Orvostájékoztató
ÚJDONSÁG!!!
Gondolva a nagy számban előforduló vénás eredetű lábszárfekélyre, a SIGVARIS Ulcer-X néven kifejlesztett egy - kifejezetten ezen betegség kompressziós kezelésére szolgáló harisnya szettet.
A szett tartalma:
Hogyan használja a terméket?
Hogyan használja a kompressziós harisnyát?
A kompressziós harisnyák fel-, és lehúzását megkönnyítő Sigvaris kiegészítő termékek adatairól a következő link alatt talál bővebb információt >>>